Puchar Niepodległości – honorowy patronat ministra Sportu Witold Bańki

 

Puchar Niepodległości – honorowy patronat ministra Sportu Witold Bańki

Warszawa, października 2018 r.

MINISTER SPORTU I TURYSTYKI Witold Bańka

Szanowni Państwo,

Drodzy Zawodnicy!

Przed nami wielkie święto tenisa – III Ogólnopolski Turniej Dziennikarzy o Puchar Niepodległości. W 1918 roku, po 123 latach nieobecności na mapach politycznych Europy, Polska odzyskała to, co najcenniejsze. W tym roku, w sposób szczególny, wspólnie celebrujemy 100-lecie odzyskania niepodległości, wspominając jaką drogę do wolności przeszła nasza Ojczyzna.

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Cieszę się, że aktywnie włączają się Państwo w te obchody. Po raz trzeci w turnieju udział wezmą pasjonaci, których łączy podobna droga zawodowa i miłość do tenisa. Aktywność fizyczna to fundament zdrowego społeczeństwa – krzewienie jej to nasz główny cel. Cieszy mnie, że poprzez swoje zaangażowanie efektywnie włączają się Państwo w jego realizację.

Zawodnikom życzę sukcesów na korcie, a wszystkim zaangażowanym w organizację kolejnej edycji Turnieju o Puchar Niepodległości dziękuję za trud wkładany w upowszechnianie sportu i wartości patriotycznych.

Z wyrazami szacunku

 

III Ogólnopolski Turniej Dziennikarzy w Tenisie o Puchar Niepodległości – PDF