Historia

Pomysłodawcami Pucharu Niepodległości są dziennikarze Tomasz Barański oraz Jerzy Pawłowski, wielcy pasjonaci tenisa, członkowie zarządu Klubu MEDIA. Przyświecała im idea rozszerzenia formuły turniejów dziennikarskich, zaproszenia do sportowej rywalizacji tenisistów spoza Klubu oraz coroczne obchodzenie na sportowo, na korcie, narodowego święta odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ideę zorganizowania kolejnego, klubowego wydarzenia z zainteresowaniem przyjęły władzę Klubu oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, które od pierwszej edycji wspiera ten amatorski turniej finansowo i organizacyjnie. Pomysł chwycił, czego dowodem jest to, że podczas kolejnych edycji wydarzenia w Turnieju w uczestniczy ponad 100 tenisistek i tenisistów.

Pierwsza edycja Turnieju Niepodległości odbyła się w listopadzie 2016 roku. Od tego czasu Turniej na stałe wpisał się w kalendarz amatorskiego tenisa w Polsce. Z roku na rok rośnie liczba uczestników, rośnie także poziom sportowy i organizacyjny wydarzenia.

To wydarzenie rodzinne. Graczom kibicują całe rodziny. Turniej to także okazja do integracji środowiska, spotkań i rozmów. Nie bez znaczenia dla organizatorów jest także aktywizowanie tenisistów 60+. Najstarszy uczestnik naszego Turnieju miał 86 lat…

W turnieju zgodnie z regulaminem grają członkowie Klubu MEDIA (rzeczywiści oraz wspierający). Wśród gości nie brakuje aktorów, ludzi ze świata sztuki, mediów i biznesu. Grają z nami także tenisiści, którzy reprezentowali Polskę m.in. w Davis Cup-ie (na zaproszenie sponsorów), a także rozgrywkach ITF Seniors.

Każdego roku wydarzenie obejmuje patronatem honorowym Minister Sportu. Nie do przecenienia jest także rola sponsorów. Od samego początku partnerem wydarzenia jest Pacific Polska, a także do niedawna Lexus Polska. W edycji 2020 za wsparcie szczególnie dziękujemy Totalizatorowi Sportowemu.