Historia

Pomysłodawcami Pucharu Niepodległości są dziennikarze Tomasz Barański oraz Jerzy Pawłowski, wielcy pasjonaci tenisa, członkowie zarządu Klubu MEDIA. Przyświecała im idea rozszerzenia formuły turniejów dziennikarskich, zaproszenie do sportowej rywalizacji tenisistów spoza Klubu oraz coroczne obchodzenie na sportowo, na korcie, narodowego święta odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ideę zorganizowania kolejnego, klubowego wydarzenia z zainteresowaniem przyjęły władzę Klubu oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, które od pierwszej edycji wspiera ten amatorski turniej finansowo i organizacyjnie. Pomysł chwycił, czego dowodem jest to, że w 2018 roku w III edycji Turnieju w uczestniczy ponad 100 tenisistek i tenisistów.

Pierwsza edycja Turnieju Niepodległości odbyła się w listopadzie 2016 roku. Turniej o Puchar Niepodległości na stałe wpisał się w kalendarz amatorskiego tenisa w Polsce. Z roku na rok rośnie liczba uczestników, rośnie także poziom sportowy i organizacyjny wydarzenia.

To wydarzenie rodzinne. Graczom kibicują całe rodziny. Turniej to także okazja do integracji środowiska, spotkań i rozmów. Nie bez znaczenia dla organizatorów jest także aktywizowanie tenisistów 60+. Najstarszy uczestnikiem naszego Turnieju miał 86 lat…

W turnieju zgodnie z regulaminem grają członkowie Klubu MEDIA (rzeczywiści oraz wspierający). Wśród gości nie brakuje aktorów, ludzi ze świata sztuki, mediów i biznesu. Grają z nami także tenisiści, którzy reprezentowali Polskę m.in. w Davis Cup-ie (na zaproszenie sponsorów), a także rozgrywkach ITF Seniors.

Każdego roku wydarzenie obejmuje patronatem honorom Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki. Nie do przecenienia jest także rola sponsorów. Od samego początku finansowo naszemu Stowarzyszeniu przy organizowaniu Pucharu Niepodległości pomaga Lexus Polska i Pacific Polska. W edycji 2018 za wsparcie szczególnie dziękujemy Euro Holding.