V Puchar Niepodległości – wyniki końcowe

 V. edycja Turnieju Dziennikarzy o Puchar Niepodległości

Za nami V. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Dziennikarzy w Tenisie o Puchar Niepodległości rozgrywanego na twardych kortach w hali WKT Mera. Impreza rozgrywana była z zachowaniem niezbędnych procedur sanitarnych związanych z pandemią i jak co roku była okazją do uczczenia

– Tegoroczna edycja odbywała się w specyficznych warunkach, przy zachowaniu szczególnych procedur sanitarnych. A wzięło w niej udział około stu osób, tenisistów amatorów z mediów i kilku zaproszonych gości. Cieszymy się, że udało się to wszystko zrealizować bezpiecznie– tłumaczy Tomasz Barański prezes Stowarzyszenia MEDIA, organizator imprezy.

Partnerem głównym było LOTTO, turniej odbył się dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęła minister Anna Krupka.

– Bardzo zachęcamy wszystkich do regularnej aktywności, która pozwala nam jak najdłużej zachować dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. Dlatego od kilku lat, w ramach upowszechniania sportu, wspieramy to dziennikarski Puchar Niepodległości, który na stałe już wpisał się w kalendarz amatorskiego tenisa w Polsce, łącząc ze sobą idee patriotyczne i popularyzację sportu. W ministerstwie doskonale wiemy, jak ważne jest zdrowe i aktywne społeczeństwo, dlatego sukcesywnie zwiększamy nakłady na sport powszechny, realizując szereg programów przeznaczonych dla szerokich grup społecznych, takich jak „Sport dla Wszystkich”, „Sportowa Polska” czy „Rządowy Program KLUB” – podkreśla Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu Anna Krupka.

Rywalizacja w V. Ogólnopolskim Turnieju Dziennikarzy w Tenisie o Puchar Niepodległości toczyła się w grach podwójnych: w dwóch kategoriach mężczyzn +90 oraz +110 (przy czym młodszy z pary zawodnik musiał mieć co najmniej 35 lat), a także w mikstach +80 (młodsza osoba w parze także +35). Każdy gracz mógł startować tylko w jednej z w/w rywalizacji.

W najbardziej prestiżowej z nich, czyli deblu open (+90), triumfowali Ireneusz Górka i Rafał Sitarz, pokonując w finale 6:3, 6:0 Jerzego Bratosiewicza i Wojciecha Gałeckiego.

Rywalizację w mikście rozstrzygnęli na swoją korzyść Katarzyna Kowalczyk i Robert Laskowski, po finałowej wygranej z
Małgorzatą Kanabus i Dariuszem Lewandowskim 6:2, 6:3.

Natomiast zwycięzcami w kategorii debel +110, w której ostateczną kolejność wyłoniono bezpośrednio w ramach rozgrywki w grupie, zostali Jakub Kaszubowski i Christian Moeller. Drugie miejsce wywalczyli Jacek Jaczewski i Leszek Połaski, którzy w niedzielę w decydującym meczu okazali się lepsi od Wojciecha Dymitrowa i Jacka Lepiarza 6:1, 6:0.

– To bardzo ważne, że w gronie dziennikarzy jest wielu tenisistów amatorów, którzy łączą zawodową pasję do sportu i jego popularyzację z aktywnym wypoczynkiem na korcie. Grając samemu można lepiej zrozumieć specyfikę dyscypliny i jej potrzeby. Dlatego z chęcią wspieramy takie inicjatywy, jak dziennikarski Puchar Niepodległości. Istotne jest, że w czasach pandemii organizatorzy przestrzegają procedur sanitarnych i wielką uwagę przywiązują do bezpieczeństwa uczestników. Wszyscy musimy się nauczyć żyć i funkcjonować w nowej sytuacji, ale przy tym nie rezygnując z możliwości uprawiania sportu – uważa Mirosław Skrzypczyński prezes Polskiego Związku Tenisowego, który objął patronatem turniej.

 

MIKST

 

 

 

V Ogólnopolski Turniej Dziennikarzy w Tenisie o Puchar Niepodległości.

13-15 listopada 2020 r. (piątek-niedziela) w hali WKT MERA Warszawa korty twarde – nawierzchnia Novacrylic).

 

WYNIKI W GRUPACH

 

 

REGULAMIN:

REGULAMIN V Puchar Niepodległości – DOC

REGULAMIN V Puchar Niepodległości – PDF

____________________________________________

 

Kategorie:

gra podwójna mężczyzn: kat. +90 (młodszy z pary +35) oraz kat +110 (młodszy z pary +50)

miksty: kat. +80 (młodsza/y z pary +35)

piłka turniejowa – Tretorn Control+

Obsługę sędziowską zapewni sędzia naczelny, a na uczestników turnieju czekają ciepłe posiłki, napoje oraz nagrody rzeczowe.

Turniej Dziennikarzy o Puchar Niepodległości jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu.

W zorganizowaniu turnieju pomagają nam także m.in. Strefa Tenisa oraz Pacific. Partnerem Głównym jest LOTTO.

______________________

Organizatorem turnieju jest:

Stowarzyszenie Tenisowo-Narciarski Klub Dziennikarzy MEDIA

Relacja wideo z III edycji Pucharu Niepodległości